blogers
موسسه آموزش عالی خوارزمی نور


                                                             هل یستوی الذین یعملون والذین لایعلمون

                                                                              ( قرآن کریم )

 

وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

موسسه آموزش عالی خوارزمی

(غیر انتفاعی غیر دولتی)

 

Kharazmi Institute of Higher Education

non profitable non governmental

Ministry of Sciencess Researdie  and   Technology

 

پیام رئیس موسسه

سپاس و امتنان ایزد منان را سزاست که توفیق اعطا فرموده تا با اراده و همت تنی چند از دلسوزان و فرهیختگان عرصه علم و معرفت کانونی امید بخش برای پرورش جوانان و آینده سازانی که روحی پاک و مشتاق و عظمی استوار برای پیمودن  مسیر بی انتهای آموختن را دارند ، بنیان گذاشته شود .

این نهاد آموزش عالی ، که نام آن اکنون در ردیف مراکز آموزش عالی کشور قرار دارد بر آن است تا خواستگاه مردان و زنان بزرگ و آینده سازی باشد که امروز با اراده ای محکم در آن گام نهاده اند ، و می خواهند از پیشگامان توسعه کشور و از افتخار آفرینان عرصه های گوناگون تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در فردای نه چندان دور باشند .

دانشجویان عزیز ، حضور سبز شما در این نهاد آینده ساز پاداش تلاش و حرکت دیروز شماست که شایسته تقدیر و ارج گذاری است . این موفقیت را صمیمانه به شما تبریک میگویم و امیدوارم با بهره گیری کامل از استعداد و توانایی هایی که خداوند ارزانی داشته است ، و با جدیدت و کوششی بیش از گذشته بتوانید مدارج عالی پیشرفت را طی نموده ، ضمن فراهم ساختن موجبات دلگرمی و اشتیاق خدمت بیش از پیش برای مجموعه دست اندرکاران این موسسه آموزش عالی ، بستر ساز آینده ای روشن برای میهن اسلامی خود باشید .

                                                                                                                             دکتر منصور انبیاء

                                                                                                                                رئیس موسسه

آشنایی با سابقه علمی منطقه نور

منطقه نور در طول تاریخ از جایگاه ممتازی در عرصه های علمی برخوردار بوده و عالمان و فرزانگان نامداری از این منطقه در آسمان فرهنگ و ادب ایران درخشیده اند که فروغ تابناک آنان روشنی بخش راه جستارگران و پویندگان بیشماری بسوی کمال و تعالی بوده است .

ازجمله این مشاهیر که در عرصه های اجتماعی ، علمی و فرهنگی از گذشته تا کنون درخشیده اند  ، می توان به شهید شیخ فضل اله نوری ، علامه محدث نوری ، شیخ عبدالنبی نوری ، ملا علی نوری ، نیما یوشیج و در عصر حاضر به شخصیتهایی همچون شهید عباسعلی ناطق نوری ، حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی اکبر ناطق نوری و بزرگان دیگری که به دلیل جلوگیری از اطاله نوشتار از ذکر نام آنها خود داری میشود ، اشاره نمود . آثار ناشی از ظهور این بزرگان سبب شد تا منطقه نور پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، هویت واقعی خود را باز بشناسد و به قطب علمی و مرکز دانشگاهی در سطح منطقه تبدیل و محور گرد همایی اندیشمندانی شود که میخواهند به دور از هر نوع جنجال و هیاهو مسیر دانایی را بپیمایند .

محل تحصیل خود را بهتر بشناسید

موسسه آموزش عالی که شما آن را برای تحصیلات عالی خود بر گزیده اید و اکنون در آن حضور دارید ، مجوز تاسیس خود را از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری دریافت نمود . این موسسه در نظر دارد در آینده ای نزدیک در کلیه مقاطع تحصیلی ( کارشناسی نا پیوسته و پیوسته ، کارشناسی ارشد و دکتری ) علاوه بر رشته های موجود در سایر دانشگاه ها در زمینه های نوپدید از قبیل نانو ، بیو و همچنین رشته های مورد نیاز صنایع کشور مانند نفت ، گاز و پتروشیمی و . . . نسبت به پذیرش دانشجو اقدام نماید .

 

 

بنیان گذاران موسسه

مشخصات برخی از پیش قراولان و بانیان تأسیس موسسه آموزش عالی خوارزمی نور به شرح ذیل می باشد :

1 -  آقای دکتر منصور انبیاء

2 -  دکتر شهرام محمد نژاد

3 – دکتر حسن ریازی

4 – مهندس محمد صادق مفتح

5 – مهندس علیرضا منصوری

 

 

فضا و امکانات

- آدرس الکترونیکی این موسسه در حال حاضر 1500 مترمربع فضای آموزشی شامل کلاسهای درس ، سالن اجتماعات ، آزمایشگاه ها ، کتابخانه ، نمازخانه ، سلف و همچنین 500 مترمربع خوابگاه دانشجویی در اختیار دارد . بدیهیی است امکانات مذکور پاسخگوی نیازهای بلند مدت نخواهد بود . از این رو اقدامات اولیه برای ایجاد مجتمع پردیس مرکزی بعمل آمده و امید است انشاءالله با عنایت مسئولان ذیربط شرایط لازم جهت انجام عملیات اجرایی فراهم گردد .

 

نشانی محل استقرار ساختمانهای موسسه و راهنمای مراجعان

1 - ساختمان اداری و آموزشی

نشانی : مازندران – نور – خیابان امام ( ره ) - بین میدان امام (ره ) ومیدان فیضیه

تلفن :                                 9 - 6211070 – 0122

2 – ساختمان خوابگاه دانشجویی دختران

نشانی  : مازندران – نور– خیابان امام ( ره )روبروی سالن ورزشی امام ( ره )

تلفن :    6222297 - 0122   و   6222294 - 0122 

3-– ساختمان خوابگاه دانشجویی پسران

نشانی  : مازندران – نور– کمربندی شرقی- 200 متری جاده چمستان